1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Opublikowano dnia 02-03-2018 18:47

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z okazji tego święta, p. dyrektor G. Kozłowska oraz SU z opiekunem p. Celiną Schiller, wzięli udział w uroczystości upamiętniającej bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia - żołnierzy V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Pod pomnikiem w Lipowej Tucholskiej uczniowie naszej szkoły i inne delegacje z gminy Śliwice i powiatu tucholskiego złożyły kwiaty i znicze.
2 marca uczniowie klasy VI i VII wzięli udział w lekcji historii przeprowadzonej przez pana Adama Węsierskiego- historyka, autora wielu książek poświęconych historii regionu, który przybliżył sylwetki żołnierzy z V Wileńskiej Brygady Armii Krajowej działającej w okresie powojennym w Borach Tucholskich. Uczniowie mieli okazję obejrzeć zdjęcia, posłuchać o czynach, odwadze i śmierci żołnierzy niezłomnych.