Jesteś tutaj

ŚNIADANIE DAJE MOC

Dnia 8 listopada 2018 roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu „Śniadanie Daje Moc”. Wszyscy uczniowie począwszy od grupy „0” do klasy VIII zaangażowali się w przygotowanie śniadania. W akcję włączyli się również rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w przybory i produkty niezbędne do przygotowania śniadania. Przed dniem 8 listopada przygotowaliśmy gazetkę zawierającą informacje o 12 zasadach zdrowego odżywiania, propozycjach zdrowego i pożywnego śniadania oraz zdrowych, świeżych sokach. Każdy, kto odwiedził naszą szkołę mógł zaczerpnąć informacji o sposobie przyrządzenia soków na różne dolegliwości takie jak np. zmęczenie czy skurcze mięśni oraz sprawdzić ile cukru zawierają soki i napoje, które kupujemy w sklepach.
W dzień „Śniadanie Daje Moc” po czynnościach organizacyjnych przeszliśmy do działań, kroiliśmy warzywa, owoce, ser i wędliny, smarowaliśmy pieczywo. Pamiętaliśmy o higienie. Po przygotowaniu kanapek każda z klas posprzątała po swojej pracy, udekorowała stoliki, przygotowała smaczne wyspy m. in. takie jak: wyspa owocowa czy wyspa warzywna i zasiadła do wspólnego śniadania. Uczniowie naszej szkoły pamiętali również o przygotowaniu świeżych soków i smakowitych koktajli.
Cały dzień spędziliśmy w pysznej i miłej atmosferze, dzięki temu dniu wynieśliśmy bagaż z radami i wskazówkami na zdrowe i pożywne śniadanie.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer