MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Opublikowano dnia 13-11-2019 23:55

Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pt. Mały miś w świecie wielkiej literatury. W ramach projektu wraz z rodzicami i wychowawcą panią Anną Karnowską realizują kolejne moduły i zamieszczone w nich zadania. Przedszkolaki wykonały już kilka zadań.
Zaopiekowały się misiem „Puszatkiem”, któremu przeczytały swoje ulubione książki. Założyły album, przygotowały ilustracje do treści książek oraz wykonały odbicia swoich dłoni. Jeżyki chętnie gościły w domach Puszatka, z którym trudno było się im rozstać.

Czytaj dalej

„Logo-ekipa” - LOGORYTMIKA

Opublikowano dnia 13-11-2019 23:54

W ramach prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej pt. „Logo-ekipa” dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w zajęciach logorytmicznych. Razem z logopedą, panią Anną Karnowską bawią się rytmem, muzyką i mową, a przy tym ćwiczą narządy artykulacyjne oraz prawidłowy, higieniczny oddech.
Dzieci poruszają się i rozwijają swoją twórczość podczas słuchania różnych utworach muzycznych

Czytaj dalej

DZIEŃ JEŻA

Opublikowano dnia 13-11-2019 23:50

12 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły swoje święto „Dzień jeża”.
Tego dnia wszystkie jeżyki wraz z wychowawcą panią Anną Karnowską przywitały się jeżykowym powitaniem. Poznały wiele informacji i ciekawostek o jeżach, wzięły udział w jeżykowym quizie oraz zabawach ruchowych, w których głównym bohaterem był oczywiście jeż.
Grupa Jeżyków zaśpiewała tego dnia swoją piosenkę „Jeż w przedszkolu” i wykonała piękne jeże z masy solnej. Wbijanie igieł z patyczków, oczu z goździków i nosków z ziela angielskiego sprawiło dzieciom wiele frajdy.

Czytaj dalej

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Opublikowano dnia 08-11-2019 14:06

Przedstawiciele państw biorących udział w Wielkiej Wojnie 1914 – 1918 (wiele lat później nazwaną 1 Wojną Światową), podpisali rozejm 11 listopada 1918 roku o godzinie 5 rano, który wszedł w życie 6 godzin po podpisaniu czyli od godziny 11:00. Godzina ta wyznacza dokładną datę zakończenia wojny, a w przypadku Polski data ta jest równoznaczna z odzyskaniem niepodległości po 123 latach zaborów.

Czytaj dalej

Warzywa górą

Opublikowano dnia 07-11-2019 12:19

Dnia 7 listopada w naszej szkole rządziły warzywa i owoce. Uczniowie klas „0”- III przygotowywali w swoich grupach pyszne i zdrowe posiłki dające energię na cały szkolny dzień. Dzieci wcześniej zapoznały się z informacjami znajdującymi się na szkolnej gazetce, której przyświecało zaprezentowane przez bohaterów filmów animowanych hasło: ŚNIADANIE DAJE MOC. NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ! Dzięki niej przypomniały sobie o radach na zdrowe i higieniczne odżywianie. Było pysznie i zdrowo!

Czytaj dalej

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Opublikowano dnia 04-11-2019 23:32

Październik jest miesiącem oszczędzania. Z tej okazji pani Dorota Kołtonowska, opiekun SKO działającej w naszej szkole, zorganizowała dla wszystkich uczniów szereg atrakcji mających na celu promowanie oszczędzania wśród dzieci i młodzieży. Przygotowała gazetki tematyczne – dotyczące historii pieniądza w Polsce oraz propagujące Światowy Dzień Oszczędzania. Przeprowadzone zostały również konkursy dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Czytaj dalej

Dzień Wszystkich Świętych

Opublikowano dnia 03-11-2019 21:30

Takie ciche, ciche święto,
Rozjarzone świeczkami,
Dzień, w którym serce pozdrawia,
Pamięta
Tych, co rozstali się z nami.

Święto rozsnute mgliście
Nad jesiennym, zadumanym światem,
Gdy żywi zmarłym dobrą myśl wyślą,
Zmiotą z grobu zeschłe liście,
Położą kwiatek.

Czytaj dalej

Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Opublikowano dnia 31-10-2019 12:29

Gdyby każdy kochał ziemię,
Byłoby tu nam jak w niebie,
Żadnych trucizn, śmieci
Tylko zieleń i szczęśliwe dzieci,
Dbajmy o ziemię!
Proszę was dzieci
O to, aby elektrośmieci
Nie wyrzucać gdzie popadnie,
bo to bardzo nieładnie.

Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję ekologiczną „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” prowadzoną w całej Polsce przez Green Office Ecologic. W dniach 23-25 października można było dostarczyć na podwórko przy szkole elektroodpady, czyli każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Czytaj dalej

DROGA KU NIEPODLEGŁOŚCI - żywa lekcja historii

Opublikowano dnia 31-10-2019 12:24

30 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez Agencję Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia. Nasi wychowankowie mieli okazję zapoznać się z dziejami przodków, kiedy po 123 lat zaborów Polska budziła się do niepodległości. Okres ten dla każdego Polaka był niezwykle trudny i bolesny, ale mimo wielu upokorzeń nasi rodacy dzielnie walczyli o wolność dla każdego z nas.

Czytaj dalej

Udział w ogólnopolskiej akcji - „Minuta dla SM”

Opublikowano dnia 30-10-2019 00:14

29 października cała społeczność naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Minuta dla SM”. Mięliśmy zaszczyt gościć założycielki Fundacji StwardnienieRozsiane.info, Panią Monikę Łada i Panią Joannę Truszkowską. Uczniowie klas IV-VIII zgłębili swoją wiedzę na temat niepełnosprawności oraz szczególnie tematykę stwardnienia rozsianego. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, gdyż celem akcji jest wykonanie fotografii z pomarańczowym akcentem, oznaczenie ich hasztagami #minutadlaSM lub #SMicoztego i udostępnienie w mediach społecznościowych.

Czytaj dalej