slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

"W piątek trzynastego, dla każdego coś słodkiego"

Takie hasło przyświeca od kilku lat w naszej szkole. W piątek trzynastego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego sprzedawane są ciasta pieczone przez nauczycieli. Słodkości umilają uczniom „pechowy” dzień a zebrane fundusze zostają przeznaczone na cele charytatywne.

VIII edycja akcji Narodowe Czytanie

Dnia 6.09.2019r. wzięliśmy udział w ósmej edycji akcji Narodowe Czytanie. Zapoczątkowana ona została w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku Prezydent Andrzej Duda z Małżonką zaproponowali do czytania nowele polskie.

Gala konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”

Dnia 5 września 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły: Amelia Grzonka z klasy V i Artur Belt z klasy VII wraz z opiekunem p. Jolantą Bukowską udali się do Przysieka koło Torunia na galę konkursu „Ekologiczny edukator szkolny – II Edycja 2019”.
Niestety nasi uczniowie nie zostali finalistami tego konkursu, ale mieli okazję zobaczyć, jakie działania podejmowali ich rówieśnicy biorący udział w przedsięwzięciu. Poza tym każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019r. miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczysty dzień otwierający nowy rok szkolny tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą w parafialnym Kościele w Śliwicach. Po mszy wszyscy uczniowie wraz z rodzicami oraz wychowawcami udali się do szkoły w Lińsku. Ceremonię otwarcia poprowadziła pani dyrektor Gabriela Kozłowska, która serdecznie powitała uczniów, szczególnie tych nowych, rozpoczynających edukację w klasie I oraz w klasie „0”.

Nic dwa razy się nie zdarza……

Kiedy coś się w życiu zmienia
kiedy coś się w życiu kończy
zerknij wtedy znów za siebie
popatrz co Cię jeszcze łączy
z miłą budą, z zacnym gronem
i z przyjaciół grupą wielką.
Powspominaj sobie nieco
masz okazję na to wszelką.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019r. po raz ostatni w tym roku szkolnym zadźwięczał dzwonek szkolny. Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy rozpoczęli ten dzień uczestnictwem we mszy świętej. Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na boisku naszej szkoły. Tu pani dyrektor – Gabriela Kozłowska wręczyła najlepszym uczniom z klas IV-VII świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Uczniowie z klas I-III, którzy mieli bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali książki. Po raz pierwszy przyznana została statuetka ucznia roku. Zdobył ją Artur Belt z klasy VI.

Zakończenie klasy III

Minęły już trzy lata odkąd uczniowie klasy III rozpoczęli edukację wczesnoszkolną. W tym czasie uczniowie przeżywali swoje pierwsze porażki, odnosili pierwsze niezapomniane sukcesy, zawiązały się pierwsze przyjaźnie i sympatie. Niestety najważniejszy etap edukacji dobiegł końca. Dla uczniów klasy III nastał czas refleksji, podsumowań, podziękowań i życzeń. Rodzice razem z dziećmi w podziękowaniu za trud włożony w wychowanie zorganizowali miłe spotkanie przy kawie i torcie dla wychowawcy pani Gabrieli Kozłowskiej oraz dla pani Małgorzaty Nowak.

ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ KONKURSOWYCH „LUBIĘ TU BYĆ… NA ZIELONYM”

Amelia Grzonka – uczennica klasy IV i Artur Belt – uczeń klasy VI zakończyli zaplanowane działania w konkursie organizowanym przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!”.
Przypomnijmy działania Amelii:
- z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowała:
•apel, na którym przedstawiła sposoby oszczędzania wody;
•Happening;
•międzyszkolny konkurs wiedzowy dla uczniów klas III i IV „Woda źródłem życia”

Wojewódzki konkurs plastyczny „Obrona Cywilna Wokół Nas”

Uczennica klasy VIII - Julia Konwalska zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych na etapie gminnym w kategorii szkół podstawowych klas IV-VIII”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowej szkole.

Pomoc dla Wiktora

W Tygodniku Tucholskim został umieszczony apel dotyczący pomocy dla Wiktora Góreckiego z Małej Kloni, który walczy z białaczką. Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Burchat” oraz Szkoła Podstawowa w Gostycynie zorganizowały zbiórkę nakrętek.
W odpowiedzi na ten apel uczniowie naszej szkoły przynieśli aż 13 worków nakrętek. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do pokonania przez Wiktora tej ciężkiej i podstępnej choroby.