POWITANIE WIOSNY

Od dłuższego czasu wielu ludzi zastanawia się gdzie jest wiosna? Jak długo jeszcze mamy na nią czekać? Uczniowie klas IV – VIII byli na tyle niecierpliwi, że w tygodniu poprzedzającym uroczyste powitanie wiosny wcielili się w role fotoreporterów po to, aby sfotografować pojawiające się pierwsze oznaki wiosny. Do szkoły powrócili z interesującymi fotografiami świadczącymi o tym, że wiosna już do nas przybyła. Dzięki fotoreporterom powstała interesująca wystawa fotograficzna pn „Oznaki wiosny”. Najbardziej aktywni fotoreporterzy z klasy VI zostali nagrodzeni. Również  uczniowie klas młodszych  z niecierpliwością oczekiwali pojawienia się wiosny. W związku z czym w dniach poprzedzających uroczyste powitanie wiosny wyruszyli na spacer po to, aby obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie.
Dnia 21 marca 2019r. pierwszy dzień wiosny w naszej szkole celebrowany był w wieloraki sposób. Organizatorami uroczystego powitania wiosny była klasa I. Tego dnia do naszej szkoły zawitał również Zielony Edukator – pani Marlena Wojciechowska z Wdeckiego Parku Krajobrazowego, która poprowadziła zajęcie przyrodnicze dla klas III – VI. Po spotkaniu z Zielonym Edukatorem klasa I wraz z wybranymi uczniami z klasy II, IV i VIII zaprezentowała krótki montaż słowno – muzyczny pt. „Gdzie jesteś wiosno?” Po występie Zielony Edukator – pani Marlena Wojciechowska, w oparciu o wystawę fotograficzną, omówiła pierwsze pojawiające się oznaki wiosny. Na zakończenie wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz Zielony Edukator wyruszyli na przemarsz przez Lińsk w celu powitania wiosny. W czasie przemarszu uczniowie klas 0 – III witali wiosnę kolorowymi balonikami przygotowanymi przez panią Magdalenę Gaca. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystego powitania wiosny serdecznie dziękujemy!