Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada 2018r. obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci doskonale wiedzą o tym, że każdy misiu to łasuszek, który uwielbia miodek. Właśnie dlatego w naszej szkole gościliśmy pszczelarza ze Śliwic - pana Bogdana Landowskiego. Nasz gość w ciekawy sposób opowiedział naszym najmłodszym wychowankom o odpowiedzialnej pracy pszczelarza oraz o życiu najbardziej zapracowanych owadów jakimi są pszczoły. Dzieci zdobyły wiele interesujących informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się w jaki sposób pszczoły spędzają zimę, czym się żywią i w jaki sposób powstaje miód. Poza tym uczniowie obejrzeli prawdziwe ule, strój pszczelarza oraz gadżety, które wykorzystuje w swojej pracy. W trakcie spotkania wszyscy uczniowie mieli możliwość degustacji prawdziwego miodu. Mniam, mniam!!! Po spotkaniu z panem pszczelarzem uczniowie wysłuchali „Bajki o Misiu Łasuchu”.
„A morał tej bajki, jak pewnie wiecie:
nikt sam nie żyje na naszym świecie.
Trzeba się dzielić, innym pomagać,
bo razem łatwiej z losem się zmagać.
I jeszcze myśl ważna jest tu dla Ciebie:
Przyjaciel Ci zawsze pomoże w potrzebie.”
Ponadto asystentka pana pszczelarza – pszczółka Monisia losowała szczęśliwy numerek dla każdej klasy. Szczęśliwy numerek wygrywał kolorowankę, balonika lub mydełko miodowe. Po spotkaniu pełni wrażeń chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w foto budce z bohaterem dnia - misiem.